Czy warto kupić profesjonalną sokowirówkę?

04:38

sokowirówka


Wyciskarka do soków oraz sokowirówka to urządzenia o bardzo podobnym zastosowaniu. Oba przyrządy służą do wyciskania soku ze świeżych owoców i warzyw. Ich sposób pracy oraz możliwe do uzyskania efekty znacznie się od siebie różnią. Nie można jednoznacznie określić, który z opisywanych produktów jest lepszy. Zależnie od naszych oczekiwań oraz możliwości finansowych inne urządzenie będzie bardziej odpowiednie.


Większość z nas do domowego użytku wybiera sokowirówkę. Powodem takiej decyzji są zazwyczaj niższe koszty zakupu tego urządzenia.Najtańsze sokowirówki możemy kupić już za kilkaset złotych. Niestety często są to produkty niezbyt wysokiej jakości, które mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Natomiast koszt godnych polecenia urządzeń takich jak Robot Copue j80, wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że tanie sokowirówki mogą wycisnąć sok jedynie z niezbyt twardych warzyw i owoców takich jak jabłka. Lepszej jakości urządzenia poradzą sobie z nawet bardzo twardymi produktami, np. selerem lub burakiem. Dzięki wykorzystaniu przemysłowego silnika asynchronicznego sok może być intensywnie wyciskany z komórek roślin i przestrzeni między nimi. Natomiast zamontowane w urządzeniu sito gwarantuje otrzymanie czystego i klarownego soku.

robot coupe j80
Robot Coupe J80


Najlepsze z oferowanych sokowirówek, np. wspomniane już wcześniej Copue j80, przystosowane są do pracy ciągłej. W związku z tym idealnie nadają się do wykorzystywania w lokalach gastronomicznych, w których występuje długotrwałe zapotrzebowanie na produkcję znacznej ilości soku. Jednak Robot Copue j80 sprawdza się również znakomicie w warunkach domowych. Ze względu na wytwarzany niski poziom hałasu, atrakcyjny wygląd i stosunkowo niewielkie rozmiary,stanie się doskonałym elementem wyposażenia modnej i funkcjonalnej kuchni.


Oczywiście zakup Robota Copue j80 to wydatek znacznie wyższy niż koszt większości dostępnych na rynku nieprofesjonalnych sokowirówek. Jeśli więc nie planujemy codziennego wyciskania soków, to możemy uznać, że konieczna do wydania kwota jest zbyt wygórowana. Pamiętajmy jednak, że soki uzyskane za pomocą wyższej klasy sokowirówek posiadają o wiele więcej wartości odżywczych niż te, które możemy uzyskać stosując tańsze urządzenia. Jeśli więc nasza sytuacja finansowa jest ustabilizowana, to powinniśmy poważnie zastanowić się, czy zakup tańszego ale gorszego sprzętu, jest dobrym rozwiązaniem. Nie chcemy przecież, by okazało się, że troska o własne zdrowie jest dla nas mniej ważna niż wydatki związane z wyposażeniem kuchni. Jeżeli jednak jesteśmy osobami ceniącymi sobie oszczędne rozwiązania, to pamiętajmy, że Robot Copue j80 pozwoli nam na otrzymanie znacznie większej ilości soku z danej jednostki owoców niż tania i kiepska sokowirówka.

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts